0 (532) 134 50 00
Batı Panorama Büyükçekmece Kır Düğünü

Kır Düğünü

Kır düğünü mekanları ile Beylik Bahçe sizlere hayal ettiklerinizin daha ötesini vaad ediyor.Kır düğünleri için profesyonel hizmetler sizleri bekliyor.

Galeri

Videolar

Kır Düğünü Mekânları

Biliyoruz ki, uzun yıllar bu anı beklediniz. Gelinin kendisini prenses, damadın ise bir prens olarak görmek istediği, masal tadında, bir Kır Düğünü gerçekleştirmek için doğru yerdesiniz.

Beylik Bahçe, hem şehirden uzak, hem de şehrin göbeğinde bir oksijen vadisi… Yeşillikler içinde bulunan mekanımızı, sizler için tasarladık. Geniş ve ferah ortamıyla, hayatınızın en önemli kelimesini siz söylerken, bizde, sizlere şahitlik ediyor olacağız.

Davetliler

Siz düşlemiş olduğunuz Kır Düğününü, sevdikleriniz ile keyifle yaşarken, bizler birbirinden çeşitli ve lezzetli düğün menüleri, seçkin müzikleri, fotoğraf çekimi ve süslemeye kadar, davetiniz için ihtiyacınız olan her şeyi bize bırakın. Size yalnızca “EVET” demek kalıyor.

Sizlere sadece hayallerinizdeki günü doya doya yaşamak kalır… Hayatınızın en önemli ve en unutulmaz anlarını benzersiz kılmak için sizinleyiz…. Gelin mutluluğa atacağınız bu ilk adımı, unutulmaz kılalım…

Kır Düğünü Dekorasyonu

Bir balo salonunu ya da restoranı süslemek konusunda fikriniz var. Peki, boş bir bahçe nasıl süslenir? Organizatörler, kır düğünlerine giderek artan talep karşısında kır düğünleri için birbirinden yaratıcı fikirler ortaya koymaya başladılar. Fayton, süslenmiş çiftlik hayvanları, yapay göller, kameriyeler, taklar… Çevre süslemesine geçmeden önce misafirleriniz için nasıl bir servis seçeceğinizi düşünmelisiniz. Açık büfe mi, masalara servis mi yoksa kokteyl mi? Bunlardan birine karar verdikten sonra eğer açık büfe ya da kokteyli tercih ettiyseniz, bu duruma uygun oturma grupları seçmelisiniz. Yer minderleri ve puflar, kokteyl masaları, banklar ve birkaç masa işinizi görebilir. Masalara yemek servis edilmesi söz konusuysa, yine yemekten sonrası için farklı oturma düzenleri seçebilirsiniz. Ancak yemek masalarından vazgeçmemenizi öneririz. Yuvarlak masa düzenini, kır düğününüz için fazla klasik buluyorsanız, masaların birbirine eklendiği uzun bir sofra düşünebilirsiniz. L ya da U biçiminde dizdireceğiniz masalar da eski İtalyan filmlerindeki sahneleri andıran, samimi bir hava yaratmanıza yardımcı olacaktır. Dekorasyon rengi olarak beyaza dilediğinizce yüklenebilirsiniz. Doğanın canlı renkleriyle nefis bir kontrast oluşturmuş olursunuz. Beyazın yanı sıra yeşilin farklı tonları, kırmızı ya da pembe de, kır düğününüzle son derece uyumlu olacaktır.

Kır Düğünü Yemekleri

Sıcak hava düğünlerinde en büyük şart, yemeklerin ağır ve yağlı olmamasıdır. Mevsim sebzelerini taze etlerle birleştirerek oluşturduğunuz hafif menülerde karar kılın. Izgara şişler, hafif kanepeler ve kuru meyveler atıştırmalık olarak işe yarayacaktır. Sıcakta çabuk bozulabilecek, koku yayabilecek ya da hemen sünecek türde yiyeceklerle masaları donatmamaya özen gösterin. Düğün pastanızın yanı sıra, dondurmalı tatlılar ya da meyveli kokteyllerle misafirlerinize hoş sürprizler yapabilirsiniz. Bu tip düğünlere en çok yakışacak servis türlerinin başında ise açık büfe gelir. Davetlilerin kendi yemeklerini alacakları ve diledikleri bir köşede samimi bir hava içerisinde yiyip içecekleri, göz doyurucu bir büfe hazırlatabilirsiniz.

Kır Düğününde Müzik

Böyle bir organizasyona en yakışacak olan canlı müziktir. Tercihinize göre gece boyunca sizi canlı tutacak bir orkestrayla anlaşabilir ya da klasik enstrümanlar çalacak olan ikili ya da üçlü bir müzisyen grubunu tercih edebilirsiniz. Ses düzeninin kurulması için önceden mekâna müzisyenlerle birlikte gitmeli ve neler yapabileceğinizi yerinde kontrol etmelisiniz. Mekânın büyüklüğüne ve davetli sayısının çokluğuna bağlı olarak, mikrofon ya da amfi gibi temin edilmesi gereken teknik malzemeler olabilir.

Kır Düğününde Işıklandırma

Günün aydınlık saatlerinde doğal ve aydınlık renklerle hiç şüphesiz ki etraf çok güzel görünecek. Ancak akşam saatlerinde karanlığa gömülmemek için dikkatli olmalısınız. Hava ne kadar geç kararıyor olursa olsun, akşam saatlerinde en azından kameranın sizi görüntüleyebilmesi adına etrafta birkaç ışık kaynağı olması fena olmaz. Mekân ışıklandırması mutlaka vardır ama siz dekorasyonu da kuvvetlendirmek adına, bahçe mumlarından, ağaçlara yerleştireceğiniz minik ampullerden, meşalelerden, gaz lambalarından ya da projektörlerden yararlanabilirsiniz.